מייל עדכון לחברי הארגון 19.10.14

חברים יקרים שלום,
1. לפני סוכות חתמנו על הסכם קיבוצי ראשון בידיעות אחרונות, כלכליסט ולאשה. ההסכם קובע מועד תפוגה לקיצוץ השכר שהחל ב-2012 (סוף דצמבר או סוף מרץ, לבחירת העיתונאים), מעניק לכלל העיתונאים שלושה ימי חופשה נוספים ומונע פיטורים על רקע כלכלי עד לחזרת השכר לגובהו המקורי. לצד זה, ההסכם מעגן מנגנון תקדימי לענף העיתונות שמגן על העיתונאי בהליך של פיטורים על רקע אי התאמה או תפקוד לקוי ומקנה לו תקופת מבחן אוטומטית של שלושה חודשים. ההסכם גם מכיל התחייבות של ההנהלה לשבת עם הוועד והארגון פעם בשבוע עד לחתימה על הסכם קיבוצי רחב, שיסדיר את שאר הנושאים, בתוך חצי שנה לכל היותר.
חשוב להתעכב על עניין מנגנון הפיטורים: מעתה ואילך כל עיתונאי בידיעות אחרונות שיהיה מועמד לפיטורים יקבל (לצד הוועד) הסבר מפורט מההנהלה לגבי הליקויים בתפקודו ומה נדרש ממנו לשפר. מאותו רגע תהיה לו תקופת מבחן של שלושה חודשים, שבהם יהיה חסין מפיטורים ויוכל לשפר את ביצועיו. רק אם לא שיפר את ביצועיו, בסוף התקופה הוא יוזמן לשימוע שבו יידונו פיטוריו. לפני קבלת החלטה סופית בנוגע לפיטורים, ההנהלה תהיה חייבת לדון על כך עם הוועד ולאחר מכן עם הארגון.
הצבנו לעצמנו כיעד שבקרוב כלל העיתונאים בישראל יהיו מוגנים על ידי מנגנון דומה. מבחינתנו המנגנון הזה לא רק מחזק את הביטחון התעסוקתי שלנו כעובדים אלא גם משפר באופן דרמטי את היכולת שלנו כעיתונאים להתמודד עם האינטרסים הזרים והלחצים הבלתי ראויים שמאיימים על החופש העיתונאי שלנו. כשהמנגנון הזה יעוגן בהסכמים קיבוציים בכל כלי התקשורת, הכל ייאלץ להיות שקוף ועיתונאים יידעו שיהיה הרבה יותר קשה להשתיק אותם באמצעות פיטורים שרירותיים בתואנות מומצאות.
עוד על ההסכם: בוואלהגלובס וטור בשיחה מקומית.
2. מזכירים לכם שב-23 באוקטובר חל המועד האחרון להגשת מועמדות למשלחת של ארגון העיתונאים לגרמניה. פרטים נוספים ניתן למצוא בפייסבוק או באתר הארגון.
3. בגלל רצון להנגיש את אתר הארגון, הוא עובר כמה שינויים ועדיין יש בו עדיין כמה דברים שלא עובדים כשורה. אנו מתנצלים על כך מראש, ומזמינים אתכם לעדכן אותנו על תקלות.
4. כתמיד, אפשר לפנות אלינו עם כל בעיה, שאלה או רעיון להשתלמות לכתובת help@itonaim.org.il
שיהיה המשך שבוע טוב והתאוששות קלה מתקופת החגים