ארגון העיתונאים משיק: סקר דירוג הדוברים

 אנו משיקים היום את סקר הדוברים במגזר הציבורי של ארגון העיתונאים. הסקר נועד לייצר שקיפות ביחס לתפקודם של הדוברים ולעודד תחרות ושיפור השירות בכל הקשור למקצועיותם, יעילותם ומידת האתיות שלהם. הסקר נולד כיוזמה עצמאית של העיתונאי תומר אביטל, והשנה הוא הוטמע בפעילות של ארגון העיתונאים. יחד עם תומר מרכזת את העבודה על הסקר גם ד”ר ענת באלינט, אחראית תחום חופש עיתונות בארגון.
הסקר יבוצע אחת לחצי שנה, כך שנוכל לא רק להשוות בין הדוברים אלא גם להשוות בין הביצועים של כל דובר על ציר הזמן ולזהות מגמות שיפור או הרעה. לפני פרסום תוצאות הסקר נאפשר לכל דוברות להגיב לממצאים כדי להכניס אותם לתוך הקשר רחב. במסגרת השולחן העגול שקיימנו באחרונה הסקר הוצג בפני עשרה דוברים בכירים, שהשמיעו את הערותיהם (שתוקנו) ואף נתנו את ברכתם.

מסייעים לנו בהתנדבות: ראש החוג לתקשורת באוניברסיטת חיפה, פרופ’ יריב צפתי, שמלווה את הסקר מבחינה אקדמית, וגיל פלדמן, יועץ סטטיסטי ומומחה לכתיבה וניתוח של שאלונים, שמטפל בעיבוד הנתונים. תודה רבה לשניהם.
 
כדי למנוע זיופים או מענה כפול, כל חבר בארגון קיבל במייל זה קוד אישי, שיוצר באופן רנדומלי ואותו יש להקליד במסגרת המענה האנונימי על השאלון.
למעבר לסקר: http://goo.gl/forms/f3v9qqE2sI75p8QC2
חברים בארגון ולא קיבלתם מייל עם קוד אישי? כיתבו לנו לכתובת irgun@itonaim.org.il